Web Tasarım Ankara

 • VAROLUŞUMUZA BİR ANLAM BULMAKTAN VAZGEÇEMEYİZ
 • NEDEN İLMİN GAYESİ İNSANI ANLAMAK OLMALIDIR?
  NEDEN İLMİN GAYESİ İNSANI ANLAMAK OLMALIDIR?

  İnsan nedir? İnsan hayatını niçin yaşıyor? Hayatın manası ve değeri nedir?
  Her insanın kendi iç dünyasında ve vicdanında böyle suallere muhatap olduğu şüphesizdir. Zira insan, varlıklar aleminde, kendi varlığını tefekkür edebilen ve varoluş gayesini arayan yaratılışa sahip bir varlıktır.

 • ANA RAHMİNDE ÖNGÖRÜLEN DÜNYA KOŞULLARI
  ANA RAHMİNDE ÖNGÖRÜLEN DÜNYA KOŞULLARI

  İnsan henüz ana rahminde bir bebek iken anne vücudunun bir organı gibidir. Göbek bağlantısı ile annenin beslenme, solunum ve boşaltım sistemine entegre bir vaziyette yaşar. Ancak, ana rahminde bebeğin ayakları, elleri, kulakları, solunum, sindirim ve boşaltım cihazları teşekkül etmeye başlar.

 • HAKİKAT VE NİSBİ HAKİKATLER, KISACA:...e göre
  HAKİKAT VE NİSBİ HAKİKATLER, KISACA:...e göre

  Hakikat odur ki, gayrın tasavvuruna bina edilmesin. Zatında bulunsun ve değişmeyen bir hakikat olsun.

 • GÖKTEN YAĞAN HAKİKATİN İPUÇLARI
  GÖKTEN YAĞAN HAKİKATİN İPUÇLARI

  Hayatın önemli bir parçası olan bitkilerin topraktaki besinlerini almaları, en kaba ifadeyle, toprağın sulanması ile mümkündür.

 • VESVESEDEN NASIL KURTULURUZ?
  VESVESEDEN NASIL KURTULURUZ?

  Ey maraz-ı vesvese(vesvese hastalığı) ile mübtelâ! Biliyor musun vesvesen neye benzer? Musibete benzer. Ehemmiyet verdikçe şişer. Ehemmiyet vermezsen söner. Ona büyük nazarıyla baksan büyür.

 • SU FİZİK YASASINA NEDEN İSYAN EDİYOR?
  SU FİZİK YASASINA NEDEN İSYAN EDİYOR?

  Bütün cisimler ısınınca genleşir, soğuyunca büzüşür, yani hacmi azalır. Bu kainatta cari değişmez bir fizik kuralıdır. Bu fizik kuralına göre, suyun da soğuyunca büzüşmesi, yani hacminin daralması gerekir. Bu taktirde de, donan suyun, yani buzun daha yoğun olması sebebiyle de suda yüzmeyip dibe çökmesi gerekirdi.

 • DALDAN UZATILAN İPUÇLARI
  DALDAN UZATILAN İPUÇLARI

  Portakalın büyüklüğü, bir tanesi bir insanın günlük C vitamini ihtiyacını karşılayacak boyutta tasarlanmıştır. Tabi ki, çocuk ile yetişkin insana göre birkaç ürün yelpazesi de var.

 • MANAYA İNTİKALDE BİR İZAH DENEMESİ
  MANAYA İNTİKALDE BİR İZAH DENEMESİ

  Mesela, küre-i arz (yer yüzü) rengarenk muhtelif (çeşitli) ve küçük küçük cam parçalarından farz olunursa, (Yani, dünyanın yüzünü rengarenk bir ayna ile kaplayıp, sonra bu tek aynayı kırsak ve milyonlarca farklı şekil, büyüklük, renkte parçacıklara ayrılsa, ayna bütün iken o aynaya bir tek güneş görüntüsü aksederken, kırılınca, o aynacıklar adedince güneşin akisleri görülecektir.)

 • HAŞİR RİSALESİ, KAVRAM BOYUTLARI VE İSM-İ MÜCİP VE HAFİZ TALİMİ İLE HAŞİR HAKİKATİNE İNTİKAL
Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...